2023 to rok, który będzie obfity w wydarzenia polityczne – z głównym, tj. wyborami do parlamentu na czele. Ostatnie lata pokazały jednak, że Polska coraz bardziej staje się “fasadą demokracji”. Restrykcje związane z popularnym przez ostatnie 2 lata mikrobem, dotykające podstawowych swobód obywatelskich, jak wolność zgromadzeń, przemieszczania się, a także próby ograniczania wolności słowa, które po wybuchu wojny na Ukrainie nabrały rozpędu wskazują, że coraz realniejsza staje się wizja G. Orwella z powieści “Rok 1984”. Niedawno rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekt, którego wzorca również można szukać w Orwellowskim “Ministerstwie Prawdy”. Chodzi o wprowadzenie odpowiedzialności karnej za szerzenie dezinformacji, pod którą można podpiąć niemal każdą treść stojącą w opozycji do oficjalnej narracji.

To tylko niektóre z przejawów ograniczania naszych praw i wolności, które odbiera się Polakom kawałek po kawałku. A wszystko rzecz jasna, w trosce o bezpieczeństwo i wspólne dobro. Jednak takie akcje budzą odpowiedź społeczną – powstaje wiele ruchów, które za cel biorą sobie obronę zagrożonej wolności.

W odpowiedzi na pomysły segregacji sanitarnej prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech powołał dwa lata temu Ruch Polska Jest Jedna, który teraz przekształcił się w partię polityczną i przygotowuje się do udziału w wyborach. Już u zarania swojego istnienia ruch był oskarżany o bycie swego rodzaju “dywersją” w środowiskach antysystemowych. Jak jest naprawdę – i jakie jest spojrzenie Rafała Piecha na nurtujące dziś większość Polaków problemy? O tym w dzisiejszym odcinku cyklu “Dokąd Zmierzamy”.

_____________________________________________________________________________________

Wesprzyj eMisja.tv darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd=_s…
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwce…

W tytule przelewu prosimy wpisać: “Darowizna na cele statutowe”
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

0 0 Głosów
Ocena